Eski ABD başkanı Thomas Jefferson, bugünkü ABD topraklarının yaklaşık dörtte biri büyüklüğündeki Louisiana Topraklarını 1803te 15 milyon dolara kimden satın almıştır?

0

Eski ABD başkanı Thomas Jefferson, bugünkü ABD topraklarının yaklaşık dörtte biri büyüklüğündeki Louisiana Topraklarını 1803te 15 milyon dolara kimden satın almıştır?

Kim milyoner olmak ister yarışmasında sorulan Eski ABD başkanı Thomas Jefferson, bugünkü ABD topraklarının yaklaşık dörtte biri büyüklüğündeki Louisiana Topraklarını 1803te 15 milyon dolara kimden satın almıştır? sorusu 8 Nisan 2019 Pazartesi günü Murat Yıldırım tarafından Atv ekranlarında sorulmuş bir sorudur. Sorunun doğru cevabı aşağıda yer almaktadır.

Türk televizyonlarında 2011 yılımdan beri yayınlanan Türkiye ve dünya televizyon ekranlarının en çok izlenen bilgi ve kültür yarışması Kim Milyoner Olmak İster yarışma programı Atv kanalında tüm heyecanı ile devam ediyor. Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında sorulan bir sorunun cevabı merak uyandırdı.

Eski ABD başkanı Thomas Jefferson, bugünkü ABD topraklarının yaklaşık dörtte biri büyüklüğündeki “Louisiana Toprakları”nı 1803te 15 milyon dolara kimden satın almıştır?A)Napolyon Bonapart B)Deli Petro C)XIV. Louis D)I.Elizabeth
Doğru Cevap: A)Napolyon Bonapart Etiketler: Thomas Jefferson, Louisiana Toprakları, abd başkanı, 1803

Kim Milyoner Olmak İster Sorusunun Cevap EN ALTTADIR

Kim Milyoner Olmak İster Yarışması

Kim Milyoner Olmak İster? yarışma programı, 2011 yılından bugüne kadar Atv kanalında yayınlanmakta olan bir yarışma programıdır. Sunuculuğunu daha önce Kenan Işık ve Selçuk Yöntem tarafından yapılmıştır.

İlk sunucusu ünlü tiyatro oyuncusu Kenan Işık olan Kim Milyoner Olmak İster, 2014 yılında Kenan Işık'ın geçirmiş olduğu beyin kanaması dolayısıyla Selçuk Yöntem Kim Milyoner Olmak ister yarışma programını sunmaya başlamıştır. 2017 yılında Selçuk Yöntem yerini Murat YILDIRIM'a bırakmıştır.

Leave A Reply