1976’da ilk kez uygulanan ve Çekoslovakya’ya Avrupa Şampiyonası’nı kazandıran penaltı vuruş tekniğinin adı nedir?

0

1976’da ilk kez uygulanan ve Çekoslovakya’ya Avrupa Şampiyonası’nı kazandıran penaltı vuruş tekniğinin adı nedir?

Kim milyoner olmak ister yarışmasında sorulan 1976’da ilk kez uygulanan ve Çekoslovakya’ya Avrupa Şampiyonası’nı kazandıran penaltı vuruş tekniğinin adı nedir? sorusu 11 Şubat 2019 Pazartesi günü Murat Yıldırım tarafından Atv ekranlarinda sorulmuş bir sorudur. Sorunun doğru cevabi aşağıda yer almaktadir.

Türk televizyonlarında 2011 yılımdan beri yayınlanan Türkiye ve dünya televizyon ekranlarının en çok izlenen bilgi ve kültür yarışması Kim Milyoner Olmak İster yarışma programı Atv kanalında tüm heyecanı ile devam ediyor. Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında sorulan bir sorunun cevabı merak uyandırdı.

1976da ilk kez uygulanan ve Çekoslovakyaya Avrupa Şampiyonasını kazandıran penaltı vuruş tekniğinin adı nedir?
a) Trivela b) Plonjon c) Bosman d) Panenka
Cevap: D (Panenka)Etiketler: Avrupa Şampiyonası, panenka, Milyoner, Kim Milyoner Olma İster

  Kim Milyoner Olmak İster Sorusunun Cevap EN ALTTADIR

  Kim Milyoner Olmak İster Yarışması

  Kim Milyoner Olmak İster? yarışma programı, 2011 yılından bugüne kadar Atv kanalında yayınlanmakta olan bir yarışma programıdır. Sunuculuğunu daha önce Kenan Işık ve Selçuk Yöntem tarafından yapılmıştır.

  İlk sunucusu ünlü tiyatro oyuncusu Kenan Işık olan Kim Milyoner Olmak İster, 2014 yılında Kenan Işık'ın geçirmiş olduğu beyin kanaması dolayısıyla Selçuk Yöntem Kim Milyoner Olmak ister yarışma programını sunmaya başlamıştır. 2017 yılında Selçuk Yöntem yerini Murat YILDIRIM'a bırakmıştır.
  2019 yılında Selçuk Yöntem yerini Kenan İMİRZALIOĞLU'na bırakmıştır.

  Leave A Reply