nedir? Ne Demektir?

0

nedir?
Kategori
Pazardan beklenen toplam talep.

BENZER TERIMLER

Carrier Nedir?
Taşıyıcı. Bilgi sinyalini aktarmakta kullanılan, tek frekans işgal eden temel radyo sinyali. Analog sinyalde taşıyıcı gelen sinyale uyumlu olarak genliğiyle veya frekansıyla oynanarak modüle edilir. Analog çalışan uydu taşıyıcıları genellikle frekans modülasyonudur.

Beamwitdh Nedir?
Anten yayılım açısı ya da şekli.

Boresight Nedir?
Çanağın baktığı yer.

Bit Nedir?
En küçük dijital bilgi birimi.

Beacon Nedir?
Uydu tarafından yayınlanan düşük güçlü ve Band genişlikli sabit frekanslı tanıma sinyali. Hareketli çanakların uydu sürekli takip etmek için kullandıkları modülesiz sinyal.

Beamwitdh Nedir?
Anten yayılım açısı ya da şekli.

Band Nedir?
Spektrumda belli bir frekans aralığını içine alan bölge.

C – Bandı Nedir?
3.7 – 4.2 GHz frekans bandı. Halen Kuzey Amerikada 22 uydu C-Bandı üzerinden neredeyse uydu / kablo şebekelerinin tüm yayın dağıtımını yapmaktadır. Güçleri transponder başına 5-11 watt olup Amerikada gereken alıcı çanak çapları 5-12 feet (150-370cm) olmaktadır. Ancak 1992 den bu yana söz konusu uydular daha güçlü (10-17 watt) olanlarıyla yenilendiğinden bir C-bandı alıcı sistemin gerekli ortalama çanak çapı 90inch (230cm) dolayında olmaktadır.

Bit Error Rate Nedir?
Bit Hata Oranı; bir mesaj dizinindeki bitlerin hatalı mesajlara oranı ile bulunur. 10^-6 ifadesi 1milyon bitte 1 hatalı bit anlamına gelir.

Beam Nedir?
Uydu yayın alanı.

Broadcasting Nedir?
Geniş bir alandaki izleyiciye ulaşabilmek üzere elektronik medya kullanımı.

Share.

Leave A Reply