SEO Terimleri Sözlüğü

Backlink nedir? Ne Demektir?

Backlink Nedir? Ne Anlama gelmektedir?

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Terimi Olarak Backlink, Bir web sitesinden sizin sitenize verilen bağlantıdır. Bir bakıma referans linktir.

BENZER TERIMLER

Açılır Menü Nedir?
Menüden içerik seçilebilen sistem. Kullanıcı menüyü tıkladığında, açılan listede link seçenekleri görüntülenir.

Author Rank Nedir?
Yazar sıralaması ya da yazar otoritesi anlamına gelir.

Açık Dizin Projesi (ODP) Nedir?
Dünyanın gönüllü çalışmaya dayalı en büyük web dizinidir (Büyük bir ölçek halinde toplanan ve kategorize edilmiş internet bağlantıları listesi).

Body Links Nedir?
Web site içeriği içinde kelime odaklı linklere denir.

Anahtar Kelime Nedir?
Sitenin veya siteye ait sayfaların içeriğine dair kullanıcılara ve arama motorlarına fikir veren kelime ya da kelime topluluklarına anahtar kelime denir. Arama motorları sonuçlarında, gerçekleştirilen aramalardaki anahtar kelimelerin en doğru yoğunlukta içeren siteler diğerlerine göre daha üst sıralarda görüntülenir.

Anchor Tag / Text Nedir?
Çapa metin. Linki tanımlayan metindir. http://www.dersimiz.com bir link, Eğitim Sitesi bir kelime ise Eğitim Sitesi kelimesine tıklandığında ilgili adrese gitmesi durumunda http:// ile başlayan kısım link, Eğitim Sitesi kelimesi ise anchor metindir.

Örnek: Eğitim Sitesi buradaki Eğitim Sitesi kelimesi link için Anchor Text olur.

Back Link Nedir?
Bir siteden diğerine verilen bağlantıdır, linktir. Örnek : dersimiz.com sitesinden dosyabak.com sitesine link var ise dersimiz.com sitedeki link dosyabak.com sitesinin back linkidir.