Gelenek nedir? Ne Demektir?

0

Gelenek Nedir? Ne Anlama gelmektedir?

Kur’an-ı Kerim Terimi Olarak Gelenek, Bir toplumda, bir toplulukta eskiden kalmış olmaları dolayısıyla saygın tutulup kuşaktan kuşağa iletilen, yaptırım gücü olan kültürel kalıntılar, alışkanlıklar, bilgi, töre ve davranışlar, anane.

Gelenek Nedir? Ne Anlama gelmektedir?

Coğrafya Terimi Olarak Gelenek, Bir toplumda, zaman içinde meydana gelen kültür birikiminin sonucunda oluşmuş davranışlar bütünü.

Gelenek Nedir? Ne Anlama gelmektedir?

Turizm ve Otelcilik Terimi Olarak Gelenek, Bir toplumda, eskiden kalmış olmaları nedeniyle saygın tutulup kuşaktan kuşağa iletilen kültürel kalıntılar, alışkanlıklar, bilgi, töre ve davranışlar.

Gelenek Nedir? Ne Anlama gelmektedir?

Sosyal Bilgiler Terimi Olarak Gelenek, Bir toplumda eskilerden kalmış, saygın tutulup kuşaktan kuşağa aktarılan, yaptırım gücü de olan kültürel alışkanlık ve davranışlardır. Kız isteme, düğün törenleri, kına gecesi gibi.

Gelenek Nedir? Ne Anlama gelmektedir?

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Terimi Olarak Gelenek, Bir toplumda, bir toplulukta eskiden kalmış olmaları dolayısıyla saygın tutulup kuşaktan kuşağa iletilen, yaptırım gücü olan kültürel kalıntılar, alışkanlıklar, bilgi, töre ve davranışlar, anane.

Gelenek Nedir? Ne Anlama gelmektedir?

Tarih Terimi Olarak Gelenek, Eski çağlardan beri yerleşmiş olup kuşaktan kuşağa geçerek gelen ve toplumun üyeleri arasında ortak bir ruh ve dolayısıyla sağlam bir bağ yaratan her türlü saygın alışkanlıklar, kültürel kalıntılar ve davranışlardır.

Gelenek Nedir? Ne Anlama gelmektedir?

Felsefe, Psikoloji, Sosyoloji, Mantık Terimi Olarak Gelenek, 1- Bir toplumun, yüzyıllar öncesinden kendi içerisinde doğan, kuşaktan kuşağa geçerek özel bir bağ oluşturan davranış kurallarıdır. Bunlara örf ve adetler veya töre de denir.

2- Toplumun eski zamanlarından (atalarından) kuşaktan kuşağa aktarılarak gelmiş olan, sözsel, davranışları düzenleyen ve etkin bir yaptırım gücü bulunan kurallar bütünü.

BENZER TERIMLER

Gelenek Nedir?
Eski çağlardan beri yerleşmiş olup kuşaktan kuşağa geçerek gelen ve toplumun üyeleri arasında ortak bir ruh ve dolayısıyla sağlam bir bağ yaratan her türlü saygın alışkanlıklar, kültürel kalıntılar ve davranışlardır.

Girişim Nedir?
1. Farklı kaynaklardan çıkan dalgaların aynı anda aynı noktada oluşturdukları olay, dalgaların üst üste gelmesi.

2. İki veya daha çok dalga hareketinin, aynı anda aynı noktaya gelmesiyle birbirini yok edebilmesi veya kuvvetlendirebilmesi olayıdır.

Gerçeklik Nedir?
1- İnsan bilincinden bağımsız olarak var olanlardır. Gerçeklik varlığın bir özelliği başka bir deyişle var oluş tarzıdır.

2- Gerçek olan, var olan şeylerin tümü.

3- Bilimsel araştırmalarda özel olanın karşısında olan ve nesnel olan şey.

Genelleme Nedir?
Anlatılan konuyla tam bağlantısı bulunmayan bir takım düşünceler ortaya sürme.

Gayrimenkul Nedir?
Bir yerden bir yere taşınması olanaksız (taşınmaz) mal.

Share.

Leave A Reply