Ön Denetleme Sertifikası (Preliminary Inspection Certificate-PIC) Nedir? Ne demektir?

0

Ön Denetleme Sertifikası (Preliminary Inspection Certificate-PIC) Nedir? Ne Demektir?

Ön Denetleme Sertifikası (Preliminary Inspection Certificate-PIC) Nedir? Ne Demektir?, Kontraktörün malları son bir kez daha denetledikten sonra malların yüklenmesine izin vermesi; kontraktöre para ödenebilmesi için banka tarafından istenir.

Dış ticaret terimleri olarak kullanılan Ön Denetleme Sertifikası (Preliminary Inspection Certificate-PIC) nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Kontraktörün malları son bir kez daha denetledikten sonra malların yüklenmesine izin vermesi; kontraktöre para ödenebilmesi için banka tarafından istenir.

Yöneticilik EğitimiMali Tablolar Analizi Eğitimi

Ön Denetleme Sertifikası (Preliminary Inspection Certificate-PIC) sözlük anlamı Kontraktörün malları son bir kez daha denetledikten sonra malların yüklenmesine izin vermesi; kontraktöre para ödenebilmesi için banka tarafından istenir.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

tarz oluşturma (styling) Bir ürünün tipik ve ayırt edici görünüşü; aynı çeşit diğer ürünlerden farklı kılan özelliklerin kombinasyonu.

ürün gamı (assortment) Belirli zamanlarda sunulan seçenekler dizisi; genellikle serideki tarz, renk ve bedenle belirlenir (Glock & Kunz, 1995).

net satışlar (net sales) Malların ve hizmetlerin satışından elde edilen gerçek gelir (brüt satışlar – müşteri iadeleri ve tenzilatlar).

dağıtım (distributing) Malı teslim alma, sınıflandırma, paylaştırma, seçme ve nakletme süreci.

kariyerde izlenen yol (career path) Bir bireyin edindiği mesleklerin sıralanması.

ilk fiyat (first price) Orijinal perakende satış fiyatı; liste fiyatıyla ya da müşterinin fiyat etiketinde gördüğü fiyatla aynı olabileceği gibi farklı da olabilir; ilk fiyat perakende fiyat yapıları için temel fiyattır.

faturalanmış maliyet (billed cost) Liste fiyatı eksi faturada belirtilen miktar ve ticari iskontolar.

promosyon indirimleri (promotional discounts) İmalatçının satışların artmasını desteklemek için fiyatta gerçekleştirdiği özel bazı indirimler.

Özel Rejim (Special Regime) 1988 yılında A.B.D. ile Amerikalar ticaret bloğunda yer alan diğer ülkeler arasında ticaret yapmayı geliştirmek için imzalanan anlaşma.

stratejik fiyatlandırma yazılımı (strategic pricing software) Şirketlerin kârlarını en üst seviyeye çıkarmaları için kullandıkları fiyatlandırma sistemlerini ortaya çıkaran bilgisayar uygulamaları.

Karayip Ülkeleri Ticaret Ortaklığı Kanunu (Caribbean Basin Trade Partnership Act-CBTPA) Amerika Birleşik Devletleri ve Karayib Ülkeleri arasındaki ticareti ilerletmek için 2000 yılında yürürlüğe giren ticari anlaşma.

Satınalma Eğitimi

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.