Eğitimler.info

Kurumsal Eğitimler, Bilgi paylaşımı, Bulmaca ve Daha fazlası

Yarışma Soruları

Yarışma soruları ve Cevapları

Kurumsal Eğitimler

Kurumsal ve kişisel gelişiminiz için tavsiye deceğimiz binlerce eğitim

Ne? Nedir? Ne Demektir?

Ne demek olduğunuz bilmediğiniz tüm soruların cevapları burada

Kare Bulmaca Nedir? Kare Bulmaca Nasıl Çözülür?

Bulmaca denilince gazetelerdeki kare bulmacalar aklımıza gelmektedir. Çeşitli konulara dair önceden hazırlanmış farklı konularda kare, dikdörtgen veya benzer şekillerdeki bir tabloda yer alan boşlukları veya kutulardan her birine bir harf yazılması ile çözülen keyifli bilgiye dayalı bir bulmaca türüdür. Soruların cevapları soldan sağa veya yukarıdan aşağıya olacak şekilde tabloya yerleştirilebilir. Soruya ait 1numaralar her bir satır ve sütunun başında veya bazı ülkelerde yanıtın ilk harfinin yazılacağı kutu içinde bulunur. Soruların cevapları birbirinden siyah kutularla ayrılır.

Kare bulmacada sorulan Malta humması” da denilen ve insana çiğ sütten bulaşan ateşli hastalık bulmaca sorusuna Brüselloz(Brucella) cevabı verilebilir.

Çengel Bulmaca Nedir? Çengel Bulmaca Nasıl Çözülür?

Genellikle gazetelerin veya dergilerin bulmaca eklerinde verilen, sorulan soruya çengel şeklinde ve istenilen uzunlukta cevap verme oyunudur. Çengel bulmacayı çözmek keyifli olması yanı sıra bilgiye dayalı olduğu için Alzheimer gibi unutma hastalıkları için çözülmesi tavsiye edilmektedir. Çengel bulmaca bittiğinde genelde bir kelime veya cümlenin bulunmasını istenmektedir. Aranan kelime için ödül de verilmektedir. Eğer bulmaca çözmeyi çok seviyorsanız; bulmaca çözdükçe yeni kelimeler öğrenip kelime hazinenizi de oldukça geliştirebilirsiniz. Atalarımız boşuna işleyen demir ışıldar dememiştir.

Cengel bulmacada sorulan Malta humması” da denilen ve insana çiğ sütten bulaşan ateşli hastalık bulmaca sorusuna Brüselloz(Brucella) cevabı verilebilir.

Çengel Bulmaca nasıl çözülür, Bulmaca, Bulmaca Çeşitleri, Bulmaca çöz, Bulmaca nasıl çözülür, Bulmaca nedir, Bulmaca sözlüğü, Bulmaca sözlüğü download, Bulmaca sözlüğü indir, Bulmaca sözlüğü pdf, Bulmaca yapma programı, Bulmaca yapmak, Bulmaca şekilleri, Bulmacalar, Kurumsal Eğitimler

Bulmaca Cevapları

Bulmaca, Bulmacada, Bulmaca Cevapları, Bulmaca Sözlüğü

Eski Dilde Çekirge Bulmaca Anlamı

Eski Dilde Çekirge bulmacada nedir? Eski Dilde Çekirge nedir? Bulmacalarda, bulmacada, çengel bulmacada, kare bulmacada, bulmaca sorularında, bilmece sorularında, posta gazetesi bulmacalarında, posta gazetesi bulmaca çöz sözcük avı, zeka bulmacalarında sorulan Eski Dilde Çekirge bulmaca Devamı…

Bulmacada

Bulmaca Cevapları Burada

Bize Ulaşın

Yandaki form ile bize ulaşabilirsiniz

İletişim