Duplex Seperation nedir? Ne Demektir?

0

Duplex Seperation Nedir? Ne Anlama gelmektedir?

Teknolojik Ürünler Terimi Olarak Duplex Seperation, Duplex Ayırım. İki mobil cihaz arasındaki iletişimde yer alan frekansların çift yönlü olarak (Downlink – Uplink) kullanılması. Telefonların Duplex olması aynı anda iki tarafında konuşabilmesine imkân verir. Walkie-talkie tipi telsiz aygıtları yarım-duplex veya simplextir.

BENZER TERIMLER

Favorite Course (Favori Program) Fonksiyonu Nedir?
Favori kurutma programınızı ezberleyerek aynı programı sadece bir tek düğmeye basarak etkinleştirebilmenizi sağlar.

Ekstra Kurutma Programı Nedir?
Bu program, havlular gibi ütü gerektirmeyen kalın veya kapitone kumaşlar için kullanılan bir programdır.

Ekstra Durulama Fonksiyonu Nedir?
Ekstra Durulama (Rinse Plus) fonksiyonu, tüm deterjanın giderilmesini sağlamak için çamaşırlarınızın durulanma süresini uzatır.

Dual View Tv (Çifte Ekran Özelliği) Nedir?
Polarize 3D teknolojisi ile ekranda yan yana yada üst üste konulmuş biraz farklı açılardan çekilmiş iki görüntünün TV tarafından üst üste konularak pasif gözlüklerle iletilmesine denir. Aynı anda tam ekran olarak iki kanalı birden izlemeyi sağlayan TV teknolojisidir. Bu teknoloji aynı zamanda multiplayer oyunları da daha gerçekçi ve zevkli oynamayı sağlar. (iki oyuncu kendi oyunlarını tam ekran olarak görebilir.) İzleyiciler özel gözlükle kendi kanalını izleyebilir. Telsiz kulaklıkla da yayının sesini alır. Mesela evde eşlerden birisi maç izlerken diğeri aynı anda dizi izleyebilir.

EDGE Nedir?
Bazı cep telefonlarına yerleştirilen, kullanıcıların multimedyaya ve diğer geniş bant uygulamalarına mevcut hıza göre üç kat hızlı erişmelerini sağlayan bir teknolojidir. EDGE: Enhanced Data for GSM Evolution (GSM Gelişimi için Geliştirilmiş Veri Hızı)

Ekolayzır Nedir?
Kişisel beğeninize uygun olarak sesin frekans değerlerinde ayar yapmanıza olanak sağlar.

ETSI Nedir?
Avrupa Telekomünikasyon Standartları Enstitüsü. Avrupada telekomünikasyon standartlarını belirleyip, gözeten kurum. GSM ve UMTS ağlarında protokol ve iletim metodlarını bu kurum belirliyor. (European Telecommunications Standarts Institute)

EDGE (Enhanced Data Rates for GSM Evolution) Nedir?
GSM Evrimi için Gelişmiş Veri Oranları. GSM faz2+ ağlar için yüksek hızlı veri transferinin yolunu açan bir spesifikasyon. EDGE getirdiği kodlama metodu sayesinde veri transfer hızı 14,400den 48,000 bit/saniyeye çıkmıştır.

Share.

Leave A Reply